Moda na olejowanie włosów jak na razie nie ma zamiaru ustąpić miejsca innym trendom. Nic dziwnego, ponieważ to naturalny, bezpieczny i skuteczny sposób na zapewnienie włosom prawidłowego nawodnienia i dostarczenia składników odżywczych. Jaki olej wybrać do olejowania? Nasza propozycja to olej moringa z nasion tropikalnego „drzewa cudu”.

olej-moringa.jpgSkąd pochodzi?

Olej moringa wytłacza się na zimno z nasion drzewa Moringa oleifera. Roślinę tę można znaleźć na półwyspie Indyjskim oraz w niektórych krajach Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Olej pozyskuje się głównie w Indiach, skąd jest eksportowany na cały świat.

Jakie ma właściwości?

Olej z Moringi olejodajnej to przede wszystkim to bogactwo witamin (A, C, E, z grupy B) oraz minerałów (wapń, magnez, potas, żelazo). Olej moringa ma żółtawy kolor, lekką formułę, słodki smak i delikatnie orzechowy zapach. Idealnie nadaje się do stosowania na włosy, ponieważ nie obciąża, szybko się wchłania i jest bardzo wydajny w porównaniu z innymi olejami. Charakteryzuje go bardzo wysoka zawartość kwasów tłuszczowych niezbędnych w pielęgnacji włosów o różnej porowatości. Na plus oleju moringa w pielęgnacji włosów przemawia także długi okres przydatności do użycia, bezpieczna formuła oraz idealna konsystencja.

Jak działa?

Olej moringa świetnie wygładza skórę oraz włosy, zapewniając prawidłowy poziom nawodnienia. Można stosować go na włosy dwojako – nałożony przed myciem zapewnia miękkość, nawilżenie, wzmocnienie i oczyszczenie, a użyty jako olejowe serum po myciu normalizuje wydzielanie sebum, przynosi ukojenie, nabłyszcza i poprawia koloryt włosów. Olej moringa jest cennym kosmetycznym olejem, który niesie wiele dobrodziejstw dla skóry i włosów. Największą zaletą jego działania, oprócz niesamowitych właściwości pielęgnacyjnych, jest niesamowita wchłanialność – już po chwili od nałożenia wchłania się w strukturę włosów niemal do matu, nie pozostawiając nawet niewielkiego efektu tłustości. Włosy po zastosowanie olejowania olejem z drzewa Moringa stają się miękkie, wygładzone i sypkie. Dużo łatwiejsze jest ich rozczesywanie, a olej nie powoduje podrażniania skóry, przesuszania, łupieżu i żadnych efektów ubocznych.