Olejek moringa jest produktem coraz częściej używanym przez kobiety, którym zależy na pięknych włosach i zdrowej skórze głowy. Naprawdę mało brakuje, aby stał się numerem jeden wśród kosmetyków pielęgnacyjnych. Co jest tak niezwykłego w tym olejku?

olejek-moringa.jpgZacznijmy od początku. Olejek marula wytwarzany jest z nasion owoców drzewa moringa olejodajna. Proces pozyskiwania polega na tłoczeniu na zimno bez użycia substancji chemicznych. Pierwsze wzmianki o morindze pojawiły się już kilka tysięcy lat temu. W starożytności olejek i sproszkowane lub całe części roślin używane były w leczeniu wielu chorób. Współcześnie produkt wykorzystuje się w kosmetyce. Bardzo dobrze dba o skórę ciała i twarzy oraz o włosy i skórę głowy.

Olejek moringa przynosi wiele korzyści w pielęgnacji każdego rodzaju cery. Zatrzymuje odpowiedni poziom wody w głębszych partiach skóry, redukuje przebarwienia i ujednolica koloryt. Przeciwdziała pojawianiu się wągrów i trądziku, minimalizuje wydzielanie sebum. Łagodzi wszelkie uszkodzenia i podrażnienia skóry: począwszy od słonecznych poparzeń, a skończywszy na drobnych rankach. Posiada działanie przeciwzapalne i antyseptyczne. Olejek moringa ma lekką formułę, dzięki czemu łatwo rozprowadza się i szybko wchłania się w skórę.

Stosowany na włosy doskonale zmiękcza, nawilża i wygładza. Pasemkom nadaje intensywny aromat, podobny do zapachu orzechów. Poza tym, zapobiega elektryzowaniu i puszeniu się włosów. Chroni przed oddziaływaniem promieniowania słonecznego, zanieczyszczeniami i szkodliwymi czynnikami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. Na włosach pozostawia ochronną barierę natłuszczającą, która ułatwia rozczesywanie i przyspiesza suszenie. Olejek moringa również korzystnie wpływa na skórę głowy. Redukuje łupież, pomaga w walce z łuszczycą lub uczuciem swędzenia. Reguluje pracę gruczołów łojowych, ograniczając tym samym wydzielanie sebum i przetłuszczanie się włosów. Łagodzi podrażnienia skóry głowy, wzmacnia cebulki włosowe, przeciwdziała wypadaniu i łamaniu włosów.

Olejek moringa zawiera wiele cennych składników. Są to w większości kwasy tłuszczowe (oleinowy, palmitynowy, stearynowy, arachidowy i linolowy), minerały (potas, żelazo, mangan ) i witaminy (C, A, E). Powinien być przechowywany w szczelnie zamkniętym opakowaniu, z daleka od źródeł światła, wilgoci i skrajnych temperatur. Należy jednak pamiętać, że przechowywany w lodówce tężeje, a w temperaturze wyższej niż 70°C traci swoje cenne właściwości. Bezpośrednio na skórę może być stosowany w stężeniu 100%.